est
est rus
Topauto

Hyundai IONIQ Electric

Mudeli sisukaart

LÜHIDALT

Hyundai_IONIQ_elektriauto

 

Hyundai IONIQ electric_100% elektriline

100% elektriline

Hyundai IONIQ Electric võimas elektrimootor arendab 120 hobujõudu ning saavutab suurimaks pöördemomendiks 295 Nm.
28 kWh akuga saab läbida kuni 280 km

Infokeskus

Infokeskus

Naudi mitmekülgseid ühendusvõimalusi, mida pakub nutitelefoni juhtmevaba laadimisalus ning eelseadistatud Apple CarPlay ja Android Auto.
Aerodünaamiline disain

Aerodünaamiline disain

Tulevik paistab hiilgav. Selle auto välimus on midagi enamat kui vaid pilkupüüdev – Hyundai IONIQ Electric, mille õhutakistuse koefitsent on vaid 0,24, lausa lõikab läbi õhu.

Tehnika

Tehnika

Arukalt rühmitatud lülitid keskkonsoolis lihtsustavad peamiste sõidufunktsioonide elektroonilist juhtmist.
EURO NCAP

EURO NCAP

Hyundai IONIQ Electric vastab kõikidele praegu Euroopas kehtivatele ohutusstandarditele. IONIQ Electric on tunnistatud EURO NCAPi autode sõiduohutuse hindamissüsteemi järgi maksimaalse 5 tärni vääriliseks.

Garantii

Garantii

Hyundai 5-aastane läbisõidupiiranguta garantii kehtib ka IONIQ Electric mudelile ning liitium-polümeeraku garantii – 8 aastat või 200 000 km.

VÄLIMUS

Hyundai IONIQ elektriauto_stiilne disain

 

INSPIREERIV DISAIN. EMOTSIOONIDEGA LOODUD.

Ahvatlevalt sihvakas Hyundai IONIQ Electric näeb elegantne välja iga nurga alt. Selle sujuvad jooned ja tasakaalus proportsioonid peegeldavad seda, mis on varjul pinna all – inspireeriv kombinatsioon elektriauto suutlikkusest ja energiasäästlikkusest.

 

Hyundai IONIQ electric_inspireeriva disainiga elektriauto

 

Tuule poolt vormitud

Hyundai IONIQ Electric ühendab rabava disaini tipptasemel aerodünaamikaga. Puhas dünaamilise enesekindluse kehastus.

 

Laadimispesad

Käepäraselt vasakule tagatiivale ühe ja sama luugi taha on paigutatud nii standardne kui ka kiirlaadimispesa, mille kaudu saab kuni 80% akust täis kõigest 23 minutiga.

 

Optimeeritud veljed ja rehvid

Üldist energiatõhusust parandavad 16-tollised valuveljed AERO. Kui auto kerevärviks on valitud hõbedane, must või sinine, kuuluvad auto juurde hõbedased valuveljed. Valget värvi auto on saadaval valgete valuvelgedega.

 

Hyundai IONIQ electric_stiilne nii eest kui tagant

 

Terviklik disain

Tagaspoileri, selle all oleva klaaspinna, tagatulede, tagakaitseraua kontrastvärvi ehispaneeli ja mudeli tunnuseks oleva aktsentliistu harmooniline kombinatsioon annab tunnistust Hyundai IONIQ Electric disaini lõpuni lihvitud terviklikkusest.

LED-esituled

LED-esituled

Tänu võimsamale valgusele parandavad need nähtavust pimedas, tarbides seejuures traditsioonilistest esituledest vähem energiat.
LED-päevatuled

LED-päevatuled

Dünaamiliselt kaardus päevatuled markeerivad peaaegu märkamatuid Active Airflow-õhuavasid, kust sisenev õhuvool vähendab tõhusalt turbulentsi esirataste ümber.
Vorm ja funktsionaalsus

Vorm ja funktsionaalsus

Stiilsed dünaamilise kujuga esituled on paigaldatud sileda esivõret asendava paneeli sisse. Mudeli tunnuseks olev iluliist kaitseraua all on kas vaskne või hõbedane – sõltuvalt valitud kerevärvist.
Kombineeritud tagatuled

Kombineeritud tagatuled

Hyundai IONIQ Electricule ainuomased heledad LED-tagatuled tarbivad vähem energiat ja rõhutavad auto terviklikku disaini.

SISERUUM

 

Hyundai IONIQ Electric sisekujundus on lihtne ja puhas. Üldmuljet elavdab vaskne aktsentvärv. Koos kerevärviga Marina Blue on salongi aktsentvärviks valge.

 

 

 

Keskkonnasõbralikud materjalid

Keskkonnasõbralike materjalide uuenduslik kasutamine uksepaneelides, laevoodris ja vaipades kinnitab Hyundai IONIQ Electricu säästvalt valmistatud elektriauto staatust.

 

Ergonoomiline D-kujuline rool

Hyundai IONIQ Electricu D-kujuline rool on välimuselt sportlik, käe all aga väga ergonoomiline. See on ilmselt üks parimaid roole, mida oled kunagi keeranud.

 

Alati ühenduses

Ligipääs Hyundai IONIQ Electricu mitmekülgsetele ühendusvõimalustele käib 8-tollise puutetundliku värviekraani kaudu. Eelseadistatud Apple CarPlay ja Android Auto ning LIVE-teenused koos uue navigatsiooniplatvormiga teevad igast reisist täiusliku. IONIQ on varustatud tipptasemel Infinity Sound-helisüsteemiga ja juhtmevaba laadimisalusega ühilduvate nutitelefonide laadimiseks.

 

 

Keskkonsool

Lülitid, millega saab valida edasi-, tagasi- või vabakäigu, sõidurežiimi ECO, NORMAL või SPORT või rakendada tööle elektroonilise seisupiduri, asuvad mugavalt keskkonsoolis otse sõrmeulatuses.

Näidikuplokk

Näidikuplokk

Suur digitaalne värviekraan näitab rohkelt erinevaid sõitu puudutavaid andmeid: kiirust, energiatarbimist, sõiduulatust ja aku laetuse taset. Stiil muutub vastavalt kasutatavale sõidurežiimile – ECO, NORMAL või SPORT.
Nutitelefonide juhtmevaba laadimine

Nutitelefonide juhtmevaba laadimine

Ühilduvaid nutitelefone saab laadida sisseehitatud laadimisalusel juhtmevabalt, mitteühilduvate telefonide jaoks läheb aga vaja juhtmevaba laadimisadapterit.
Elektriline seisupidur

Elektriline seisupidur

Ruumisäästlik seisupidur asub keskkonsoolis, kus seda on väga mugav kasutada.
Leather-pakett

Leather-pakett

Saadaval mudelile Style.
• Nahast istmekatted
• Ventileeritavad esiistmed

TEHNIKA

 

 

ETTENÄGELIK ENERGIAJUHTIMINE

Elektrilise jõuallika ja ülekandesüsteemi hoolikalt kokku sobitatud komponendid on välja töötatud suurepäraste sõiduomaduste saavutamiseks ning praktilise igapäevase sõiduulatuse tagamiseks.

 

Elektriajam

Hyundai IONIQ Electric ühendab suure võimsustihedusega kompaktse ja kergekaalulise laetava liitiumioon-polümeeraku võimsa elektrimootori ja ülitõhusa reduktoriga.

 

Elektrimootor

Võimas elektrimootor arendab 120 hobujõudu ning saavutab suurimaks pöördemomendiks 295 Nm.

 

Aku soojendamine

Kui temperatuur väljas on madal, soojendab sisseehitatud küttesüsteem kõrgepingeakut, et nii aku laadimisvõimsus kui ka sõiduulatus oleksid maksimaalsed.

 

Liitiumioon-polümeeraku

Võimsa aku suur võimsustihedus parandab suutlikkust ning suurendab sõiduulatust. Auto hea juhitavuse tagamiseks on aku paigutatud madalale veermikusse.

 

 

Meelerahu kuulub standardvarustusse

Ülitõhusa liitiumioon-polümeeraku garantii kehtib 8 aastat või 200 000 km, sõltuvalt sellest, kumb täitub varem. Hyundai IONIQ Electricu mootor ja jõuülekandesüsteem, roolisüsteem, vedrustus ja pidurisüsteem on kaetud Hyundai läbisõidupiiranguta viieaastase garantiiga.

 

Sõiduulatus

 

Energiatarbimine

 

Regeneratiivpidurdamine

 

Aeglustamisel (nt pidurdamisel või kallakust laskumisel) töötab elektrimootor generaatorina ning muundab kineetilise energia elektrienergiaks, mis salvestatakse seejärel akusse.

ELEKTRIAUTO LAADIMINE

 

Hyundai IONIQ elektriautot saab laadida mitmel eri viisil, nii kodus kui ka teel olles. Kasuta iga võimalust, et nautida liikumist elektri jõul. Laadijaid aitab kiiresti üles leida auto navigatsioonisüsteem. Kõiki üldkasutatavaid laadimispunkte üle kogu maailma näed siit.

 

Hyundai IONIQ Electric​uga on kaasas juhtplokiga laadimiskaabel, mille abil käib laadimine tavalisest kodusest pistikupesast ülilihtsalt. Laadimine võtab aega umbes 12 tundi. See on mõeldud vaid ajutiseks kasutamiseks või laadimiseks hädaolukorras.

 

Saadaval on ka spetsiaalne kodune laadimisseade, mille saab statsionaarselt kohale kinnitada või kasutada liigutatava laadijana. Seadme sees on kodusest vooluvõrgust sõltumatu kaitsmega juhtplokk.

 

Laadimisseade kasutab kolmefaasilist vahelduvvoolu ning laeb aku 100% täis 4 tunni ja 25 minutiga. Kui soovite sellist laadimisseadet oma koju või kontorisse, pöörduge lähima Hyundai edasimüüja poole.

 

Hyundai IONIQ electric_elektriauto laadimine

 

Hyundai IONIQ Electric on ühilduv kõikide üldkasutatavate vahelduvvoolul töötavate laadimisjaamadega. Laadimine kestab umbes 4,5 tundi. Kõige kiiremini käib IONIQ Electricu laadimine alalisvooluga. Kui laadija võimsus on 50 kW, kulub laadimiseks 30 minutit, kui 100 kW, siis vaid 23 minutit.

OHUTUS

 

Hyundai SmartSense

Teed võivad muutuda, ent sinu auto peab jääma stabiilseks igas olukorras.

 

Hyundai IONIQ alaktriauto_turvaline valik

 

Sõidurajal püsimise hoiatussüsteem (LKAS)

Süsteem jälgib autole paigaldatud kaamerate abil sõiduradade eraldusjooni ning annab nähtava ja kuuldava hoiatusega märku, kui Hyundai IONIQ Electric hakkab suunda näitamata sõidurajalt välja kalduma. Lisaks aitab süsteem autot oma sõidurajal hoida, korrigeerides selleks rooli asendit.

 

 

Pimenurga jälgimissüsteem (BSD)

Auto taganurkadesse paigaldatud andurid tuvastavad juhi silma eest varjatud alas iga tagantpoolt läheneva sõiduki ning panevad põlema hoiatustule vastavas küljepeeglis. Kui juht lülitab sisse samal küljel oleva suunatule, kostab lisaks ka hoiatussignaal. Süsteem on ühendatud tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteemiga, mis tagab ohutu tagurdamise parkimiskohalt väljumisel.

 

 

Autonoomne hädapidurdussüsteem (AEB)

Radar ja kaamera jälgivad pidevalt teed auto ees ning hoiatavad juhti võimaliku kokkupõrke eest. Vajadusel rakendab süsteem pidurid automaatselt tööle, et kokkupõrget teise sõiduki või jalakäijaga vältida või leevendada.

 

 

Intelligentne isekohanduv kiirushoidik

Isekohanduv kiirushoidik lisab ohutust ja vähendab stressi, hoides ees liikuva sõidukiga eelnevalt kindlaks määratud pikivahet. Selleks vähendab süsteem automaatselt sõidukiirust või kiirendab uuesti valitud püsikiiruseni – täpselt nii nagu liiklussituatsioon nõuab. Isekohanduv kiirushoidik hoiab soovitud pikivahet ka liikluses, kus on vaja pidevalt peatuda ja uuesti liikumist alustada: kui auto on peatunud, taaskäivitab süsteem mootori, kui on eespool uuesti liikumise tuvastanud ning juht puudutab kergelt gaasipedaali.

 

 

Hyundai IONIQ Electricul on palju kasulikku turvavarustust ja -süsteeme. Autos on seitse turvapatja: kaks ees ja kaks külgedel, kaks turvakardinat ning juhi põlveturvapadi.

VIDEOD