Topauto kasutab sama Shell Helix mootoriõli, mida kasutavad ka WRC-sarja autod

Topauto kasutab Shell mootoriõli

 

Topauto esindatavate automarkide tootjatehaste ja Royal Dutch Shelli vahel on juba pikaajaline teaduslik-tehniline koostöö. Rõõm on teatada, et alates 1. augustist 2017 kasutab ka AS Topauto oma teenindustes Shell mootoriõlisid. 

 

Üheks oluliseks ajendiks selle sammu astumisel oli Shelli eesrindlik mootoriõlide tootmise tehnoloogia.


Shell alustas naftale alternatiivsete tooraineallikate ja tehnoloogiate otsinguid seoses naftakriisiga möödunud sajandi 70-te aastate algul. 1973. aastal suutsid Shelli teadlased Amsterdami tehnoloogiakeskuses toota maagaasist esimesed grammid baasõli.

 

Uute Shelli mootoriõlide tootmine põhineb ainulaadsel Shell PurePlus tehnoloogial, kus baasõlina on kasutusel just maagaasist toodetud GTL-baasõli.  Shell PurePlus tehnoloogia on kompleksne protsess, mille tulemusena saadakse kristallpuhas baasõli, kus ei ole nähtavaid naftal põhinevate õlide jääkaineid.

 

Shell PurePlus tehnoloogial valmistatud õli kasutatakse õlivahetuseks Topautos

 

Kogu tootmisprotsess on kaetud 3500 patendiga.

 

Shell Pureplus tehnoloogial toodetud mootoriõlid on:

Topautos kasutatavate Shell mootoriõlide eelised

  • Edasi arendatud, aktiivse puhastuse tehnoloogial põhinevad. Nende kahe eesrindliku tehnoloogia koosmõju tulemusel pakuvad Shelli mootoriõlid veelgi tõhusamat kaitset ja mootori puhtust kogu õlivahetusvälba jooksul.
  • Väikese lenduvusega. See tähendab väiksemat õlikulu.
  • Kütust säästvad. Testid kinnitavad, et gaasist toodetud Shelli mootoriõlidega on võimalik saavutada kuni 3% kütuse kokkuhoidu.
  • Paremate viskoossusnäitajatega. See tagab mootori külmkäivituse väga madalatel temperatuuridel ning õli omaduste säilimise laias temperatuurivahemikus pikema aja vältel.

 

Broneeri õlivahetus >

 

Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge