Whatcar testis SEAT linnamaastur Atecat

Topauto andis Whatcarile testimiseks SEAT Ateca, millest sündis põhjalik kokkuvõte auto olulisematest omadustest. Testiti sõiduomadustest nii kiirust, juhitavust kui ka mürasummutavust. Analüüsiti loomulikult ka ülalpidamiskulusid läbi auto ostu- ja igapäevakulude, aga ka kvaliteeti ning ohutust. Põhjalik ülevaade tehti ka Ateca salongiomadustest ja mugavusoludest.

Ateca on Seati esimene linnamaasturite alane katsetus, mis tabas kohe märklaua keskpaika ning on muljetavaldav sooritus seepärastki, et varem teadis see Hispaania algupäraga autotootja selliste sõidukite koostamisest sama palju kui kosmosesüstikute valmistamisest.

 

Ateca muutis Seati tegevuse kasumlikuks ja andis ettevõttele julguse katsetada karkudele pandud liikuritega muudeski autoklassides ning hiljem valminud Seat Aronast sai väiksemate linnamaasturite hulgas samasugune õnnestumine nagu tema vanemast vennast väiksema keskklassi „sportlike tarbesõidukite“ seas.

Ateca on loodud Volkswageni MQB-nimelisele universaalplatvormile ja tema lähisugulasteks on Audi Q3, Škoda Karoq ja lühem VW Tiguan. Atecat koostatakse Škodaga samas tehases ja ehkki Seat on ilma jäetud mõnest praktilisest lahendusest, teeb ta vajakajäämise tasa hea viimistluse ning parema sõidukvaliteediga.

Atecal on palju vastaseid - Dacia Duster, Hyundai Tucson, Mazda CX-30, Nissan Qashqai, Peugeot 3008 ja Subaru XV - ning puudust pole ka kallimatest rivaalidest. Loodetavasti annab ülevaade aimu, mismoodi „hispaanlane“ antud seltskonnast erineb, ülevaates ära toodud andmed/hinnad on esitatud seisuga mai 2020.

 

Detailse ülevaate testist leiab Whatcar lehelt.

 

Head tutvumist Ateca nägusa linnamaasturiga, mis juhitavuse osas on oma klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest.

 

Atecat saad tulla proovima Topautosse.

Broneeri proovisõit

 

SEAT Ateca linnamaastur
Закрыть

Loading ...
Наш сайт использует файлы cookie. Используя сайт, вы соглашаетесь на использование файлов cookie. Смотрите далее
Закрыть
Закрыть