Topauto  »  Topautost  »  Uudised

100% elektrilise CUPRA Borni eelmüük on alanud

CUPRA esimene 100% elektriline sõiduauto pakub stiilset disaini ja rohkelt sõidurõõmu. CUPRA Borni edumeelne ajamisüsteem tagab auto suurepärasele veermikule väärilise suutlikkuse, mis laseb nautida sõitu täiel rinnal mis tahes sõiduoludes. Efektse disainiga, mis kõigi pilgud kohe endale tõmbab, on CUPRA esimene täiselektriauto Born valmis raputama kogu autoturgu.

„CUPRA Born viib brändi elektriajastusse, pakkudes efektset disaini otse Barcelonast ning silmapilkselt reageerivat sooritusvõimet koos täiselektrilise sõiduulatusega üle 500 km. See on auto, mis annab oma panuse CO2-heitmete vähendamisse üle kogu maailma ning aitab saavutada Euroopa keskkonnaalaseid eesmärke,“ ütles CUPRA tegevdirektor Wayne Griffiths.

 

CUPRA Born_külgvaade

 

Veelgi enam – see on esimene mudel, mis toimetatakse tarbijateni, järgides süsinikuneutraalset kontseptsiooni. See tähendab, et tarneahelas kasutatakse vaid taastuvatest allikatest saadud energiat. Ülejäänud heitmekogused kompenseeritakse vastavalt kõrgeimatele standarditele sertifitseeritud keskkonna- ja projektiinvesteeringutega. 

 

Barcelonas, CUPRA peakorteris Martorellis, projekteeritud ja kujundatud CUPRA Born toodetakse Zwickau tehases Saksamaal.

 

CUPRA Born on varustatud kõige eesrindlikuma ajamitehnoloogiaga: põhiversioonid on saadaval kas 150 hj (110 kW) või 204 hj (150 kW) elektrimootoriga, millelt kantakse jõud üle tagaratastele. Koostöös võimsa 58 kWt liitiumioonakude plokiga suudab auto läbida ühe laadimisega kuni 421 km.

 

Ent CUPRA Born suudab neidki numbreid ületada, lisades võimsust veelgi juurde. Täiendades valikut e-Boost-versiooniga1, kerkib suurim võimsus 231 hobujõuni (170 kW) ning kuni 77 kW akuplokk tagab ligikaudu 548 km* sõiduulatuse, et kaasahaaravaid sõiduelamusi saaks nautida veelgi kauem.

 

CUPRA Born on juhikeskne auto, mis pakub tänu valikvarustusse kuuluvale dünaamilisele veermiku kontrollsüsteemile ja ESC-süsteemi sportrežiimile energiast pakatavat sportlikkust, muutes sõidu täiselektriautoga dünaamiliseks ja emotsiooniküllaseks. Põhivarustusse kuuluv kiirustundlik progresseeruva ülekandega roolivõimendi ning valikvarustusena pakutavad suuremad pidurid ja 20-tollistele velgedele paigaldatud laiemad rehvid tagavad suurepärase juhitavuse ja teetunnetuse, andes enesekindlust, et julgelt edasi liikuda.

 

CUPRA Born_esiosa

 

CUPRA Borni efektne ja innustav disain on suurepärase suutlikkuse vääriline. Auto esiosa oma väljendusrikka iseloomu, elegantsete esitulede ja „kulme kortsutava“ kapotiga, mille keskel asub CUPRA logo, annab Bornile sihikindla näoilme, mis väljendab jõudu ja otsustavust.

 

Auto dünaamilisest iseloomust annab tunnistust ka auto sisekujundus. Nagu igas CUPRA autos, on põhifookus selgelt autojuhile suunatud, kuid kogu salong on kujundatud nii, et ka kõik teised sõitjad stiilselt ja mugavalt ära mahutada, kasutades seejuures mitmeid keskkonnasõbralikke lahendusi.

 

CUPRA Born_salong ja armatuur

 

Sisustuse materjalivalik annab interjöörile sportliku, elegantse ja käegakatsutavalt kvaliteetse ilme. Põhivarustusse kuuluvad korvistmed on kaetud tekstiiliga, mis sisaldab ümbertöödeldud mereplastist valmistatud SEAQUAL®-polüesterlõnga. Valikvarustusena pakutavate korvistmete katted on aga valmistatud Dinamica®-mikrokiudkangast, mis on samuti taaskasutatud materjal. Nii hõlmab CUPRA lähenemine keskkonnateadlikkusele palju enamat kui vaid energiat, mis sõiduki liikuma paneb.

 

CUPRA Born_sportlikud korvistmed

 

Alates CUPRA roolist kuni kogu salongi läbivate vasksete aktsentideni on Born iga oma rakuga ehtne CUPRA pere liige.

 

CUPRA Born on midagi palju enamat kui vaid elektriauto – see on sõiduk, mis on valmis eluks digimaailmas, saades kaasa viimase põlvkonna info- ja meelelahutussüsteemi, juurdepääsu veebipõhistele teenustele, ohutus- ja turvafunktsioonidele ning kaugjuurdepääsu võimaluse. See on auto, mis sulandub sujuvalt meie digitaaliseeritud igapäevaellu.

 

Funktsioone saab lihtsalt ja intuitiivselt kasutada CUPRA Borni põhivarustusse kuuluva info- ja meelelahutussüsteemi üliselge 12” ekraani kaudu või värskelt välja töötatud rakenduse „My CUPRA“ vahendusel, kui kasutaja viibib autost eemal.

 

Rakendus „My CUPRA“ on värav CUPRA Borni juhtimiseks ning annab juurdepääsu tervele reale kaugjuhitavatele funktsioonidele, sh laadimisele nii kodus kui teel olles. Siirdudes asfaldile, ei jäta CUPRA Born teid kunagi hätta: 135 kW laadimisvõrgu kaudu saab lisada sõiduulatusele 100 km kõigest 7 minutiga, mis on täpselt paras aeg väikseks kohvipausiks.

 

Tehnilised andmed

 

150 hj (110 kW)

 

Aku 45 kWh (netomahtuvus)
Suurim võimsus 150 hj (110 kW)
Suurim pöördemoment 310 Nm
Sõiduulatus elektriga (WLTP) Kuni 349 km*
Kiirendus 0–100 km/h 8,9 sek
Suurim laadimisvõimsus 110 kW alalisvooluga (DC)

 

204 hj (150 kW)

 

Aku

58 kWh (netomahtuvus)

Suurim võimsus 204 hj (150 kW)
Suurim pöördemoment 310 Nm
Sõiduulatus elektriga (WLTP) Kuni 421 km
Kiirendus 0–100 km/h 7,3 sek
Suurim laadimisvõimsus 120 kW alalisvooluga (DC)

 

 

231 hj (170 kW) e-Boost-versioon1

 

Aku 58 kWh (netomahtuvus)
Suurim võimsus Kuni 231 hj (170 kW)
Suurim pöördemoment 310 Nm
Sõiduulatus elektriga (WLTP) Kuni 420 km*
Kiirendus 0–100 km/h 6,6 sek**
Suurim laadimisvõimsus 120 kW alalisvooluga (DC)

 

 

231 hj (170 kW) e-Boost-versioon1 koos 77 kWh akuga

 

Aku 77 kWh (netomahtuvus)
Suurim võimsus 231 hj (170 kW)
Suurim pöördemoment 310 Nm
Sõiduulatus elektriga (WLTP) Kuni 548 km*
Kiirendus 0–100 km/h 7,0 sek
Suurim laadimisvõimsus 135 kW alalisvooluga (DC)

 

* Homologeerimise ootel. Siin esitatud tehnilised andmed on ligikaudsed ning võivad pärast homologeerimist muutuda. Auto tegelik võimsus (kW) ja kiirendus sõltuvad alati aku laetuse tasemest ja temperatuurist. Pilte on kasutatud üksnes illustratiivsel ja informatiivsel eesmärgil ning need ei pruugi vastata seeriatoodangule.

 

Sõiduki elektriline sõiduulatus kõigub sõltuvalt mitmest eri tegurist, sh maastiku pinnavormidest, ilmaoludest, auto koormast (sõitjad + pagas), aku vanusest ja seisundist, valitud lisavarustusest (valuveljed, rehvid jms), autosiseste elektritarbijate (kütteseade, konditsioneer, istmesoojendus) kasutamisest ning juhi sõidustiilist. Siin esitatud sõiduulatus on esialgne väärtus, mis on välja arvutatud vastavalt WLTP määrusele, millega on kehtestatud standardsed katsetingimused kõikide autotootjate jaoks. Nii on tagatud, et selle määruse kohaselt arvutatud väärtused on kõikide sõidukite puhul üksteisega võrreldavad.

 

** 58 kWh akuga CUPRA Born, mille võimsus on kuni 170 kW. CUPRA katsetulemused. Need andmed võivad muutuda.

 

1: Võimsamaid e-Boost-versioone saab tellida järgmisel aastal (2022).

 

CUPRA on ebatraditsiooniline „raamidest väljas“ automark, mis põhineb väljakutsuvalt efektse stiili ja tipptasemel sooritusvõime kombinatsioonil, inspireerides edumeelsete autode ja elamustega Barcelonast tervet maailma. 2018. aastal iseseisva kaubamärgina turule toodud CUPRA’l on peakontor ja võidusõiduautode arenduskeskus Martorellis (Barcelonas) ning müügivõrgustik ulatub üle kogu maailma.

 

2020. aastal jätkas automark 11% kasvuga liikumist tõusvas joones, müües ühtekokku 27 400 sõidukit. Sellise edu tagasid CUPRA Ateca ja CUPRA Leoni tugevad müügitulemused, aga ka CUPRA Formentori – esimese spetsiaalselt selle margi jaoks välja töötatud mudeli  müüki saabumine. 2021. aastal on CUPRA eesmärgiks tõestada, et elektrifitseerimine ja suurepärane suutlikkus ei välista teineteist, tuues turule CUPRA Formentori ja CUPRA Leoni pistikhübriidversiooni ning CUPRA Borni – oma esimese 100% elektriauto. Automargi järgmine täiselektriline mudel on CUPRA Tavascan, mis jõuab müügisalongidesse 2024. aastal.

 

Käesoleval aastal võtab CUPRA osa elektriliste ringrajaautode võistlussarjast PURE ETCR ning elektrimaasturite võidusõidusarjast Extreme E. Veelgi enam – automark on ka FC Barcelona ametlik liikumis- ja autopartner ning üks üleilmse padeliturniiride sarja World Padel Tour põhisponsoreid. CUPRA Tribe koosneb margi väärtuseid jagavate tipptegijate meeskonnast, kuhu kuuluvad teiste seas Saksa väravavaht Marc ter Stegen, tõusev jalgpallitäht Ansu Fati, Hollywoodi näitleja Daniel Brühl, Rootsi rallisõitja Mattias Ekström ja kaheksa maailma parimat padelimängijat.

CUPRA Born
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge