Topauto  »  Topautost  »  Uudised

CUPRA toob aastaks 2025 turule kolm uut elektrifitseeritud mudelit

CUPRA tutvustas tulevikuplaane ning andis teada, et aastaks 2025 kuulub Hispaania brändi mudelite sekka kolm uue ajajärgu elektrifitseeritud mudelit – CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan ja CUPRA UrbanRebel – ning uuenduskuuri läbib ka ülejäänud mudelivalik.

CUPRA kolm uut elektriautot

 

CUPRA on tänaseks klientidele üle andnud enam kui 200 000 sõidukit ja sellega on CUPRA ületanud isegi kõiki endale seatud ootusi. Hispaania mark kasvatas aastatel 2018–2021 käivet 430 miljoni juurest pea 2,2 miljardi euroni. Tänavu on CUPRAl plaanis müüginumbreid, käivet ning ülemaailmset CUPRA Masters ja CUPRA City Garages võrgustikku kahekordistada.

 

“Meie eesmärk lähemas tulevikus on tarnida 500 000 autot aastas ning laieneda uutele rahvusvahelistele turgudele ja uutesse segmentidesse. CUPRA meeskond on pühendunud selle eesmärgi elluviimisele,” ütles CUPRA tegevjuht Wayne Griffiths.

 

Imeline teekond

 

CUPRA loodi 2018. aastal, ajendatuna paari kirgliku inimese eesmärgist mõtestada ringi kaasaegne sportlikkus ja murda status quo. Esimene brändi ambitsioone ja iseloomu kehastanud mudel oli CUPRA Ateca.

 

Kaks aastat hiljem toodi turule CUPRA Leon – esimene mudel, mis pakkus erinevaid võimsaid mootoreid. Ühtlasi oli CUPRA Leon ka esimene elektrifitseeritud CUPRA: valikusse lisandus pistikhübriid. Leonile järgnes juba CUPRA päris esimene täiesti uus mudel CUPRA Formentor. Seda linnamaasturit on saatnud tohutu müügiedu. Tänaseks on klientideni jõudnud pea 100 000 Formentorit ning sellest on saanud ettevõtte enimmüüdud mudel.

 

Formentorile järgnes CUPRA Born ehk brändi esimene täiselektriline mudel, mis pakkus täiuslikku kooslust elektrifitseeritusest ja jõudlusest. Nüüd vaatab CUPRA uue ajastu jaoks loodud mudelitega tulevikku.

 

 

Terramar: brändi esimene elektriline linnamaastur

 

Kasvõi pistikhübriidtehnoloogia kasutamine on näidanud, et elektrifitseerimine on osa CUPRA DNA-st. Kõigest mõne aastaga on pistikhübriid CUPRA mudelite valik järsult kasvanud, hõlmates täna suurt osa brändi mudelivalikust. Ent nüüd on CUPRA jaoks aeg astuda samm veelgi kaugemale.

 

Aastaks 2024 pakub pistikhübriidtehnoloogia veelgi rohkem valikuvõimalusi ja veelgi suuremat sõiduulatust, kuna CUPRA mudelivalikuga liitub täiesti uus sportmaastur CUPRA Terramar, mis annab oma julgete proportsioonide ja silmatorkava disainiga au Sitges-Terramari ringrajale. Uue emotsionaalse, sportliku ja elektrilise linnamaasturiga sukeldub bränd kiirelt arenevasse ja Euroopas kõige kiiremini kasvavasse tippklassi linnamaasturite segmenti. CUPRA Terramari hakatakse tootma Audi Györi tehases.

 

Terramar on saadaval nii sisepõlemismootoritega kui ka uue põlvkonna pistikhübriidajamitega, mis võimaldavad täiselektrilises režiimis läbida kuni 100 kilomeetrit. Mudelirivi e-HYBRID sari keskendub jõudlusele ja kaasaegsele sportlikkusele ning on oluline osa CUPRA elektrirevolutsioonist.

 

"Terramar on koht, kus CUPRA jaoks kõik algas. Meie uus sportlik hübriidmaastur ühendab ideaalselt julged proportsioonid pika silmatorkava kapotiga, samas kui hai nina meenutav esiosa tähistab läbilöögi- ja võidukindlust,“ ütles CUPRA disainidirektor Jorge Diez. “Ainulaadset kogemust pakub juhile orienteeritud ja kõige uuema tehnoloogiaga varustatud interjöör, mille loomisel on mõeldud eeskätt sellele, kuidas juht end tunneb. Kokkuvõttes on 4,5 meetri pikkune ja CUPRA DNA-ga maastur valmis vapustama üht kõige konkurentsitihedamat segmenti.”

 

Tavascan: unistus täitub

 

CUPRA teekonna järgmine verstapost on CUPRA Tavascani turule toomine. Mudel toob esile CUPRA elektrifitseeritud visiooni ja jääb truuks 2019. aasta ideeautole, samal ajal sisaldades ka 2021. aasta CUPRA Tavascan Extreme E Concepti juurest tuttavaid disainielemente.

 

Lisaks kaasaegse elektrifitseerimise visiooni kehastamisele aitab 2024. aastal müügile jõudev CUPRA Tavascan brändi veelgi rahvusvahelisemaks muuta, viies CUPRA uutele välisturgudele.

 

UrbanRebel: murrab tõekspidamisi ja pakub emotsioone

 

2025. aastal toob CUPRA turule UrbanRebeli – linnaliiklusesse mõeldud elektriauto. See sõiduk viib CUPRA oma tavapärastest mugavustsoonist oluliselt kaugemale – emotsioonidest inspireeritud UrbanRebel on loodud mässumeelsema elektrimaailma jaoks. Emotsionaalne ja suure jõudlusega linnaauto ehitatakse Volkswagen grupi MEB Small platvormile.

 

CUPRA UrbanRebel_1

 

Elektrilise UrbanRebeli tootmises kombineeritakse 3D-prinditud ja 3D-kootud tootmisviisid parameetrilise disainiga. Kergusele rõhuv sise- ja välisdisain võimaldab nullist 100 km/h kiiruseni jõuda vaid 6,9 sekundiga ning läbida ühe laadimisega kuni 440 kilomeetrit. Sõidukit viib edasi 226 hj (166 kW) elektrimootor.

 

Barcelonas disainitud ja arendatud CUPRA UrbanRebel jõuab turule 2025. aastal. Tootmine on kavandatud Martorelli, mis on tuntud elektri- ja ühendatud sõidukite (hispaania keeles VEC) ning majanduse elavdamise ja ümberkujundamise strateegiliste projektide (hispaania keeles PERTE) poolest.

 

CUPRA UrbanRebel_2 CUPRA UrbanRebel_3
CUPRA UrbanRebel_4 CUPRA UrbanRebel_5

 

Euroopa elektrilise mobiilsuse keskus

 

“Future: Fast Forward” projekti raames on CUPRA tänaseks kokku pannud 62 kohalikust ja rahvusvahelisest partnerist koosneva töörühma, mille siht on muuta Hispaania Euroopa elektrilise mobiilsuse keskuseks. Paar nädalat tagasi esitles ettevõte koos Volkswagen grupi ja “Future: Fast Forward” partneritega projekti, mille eesmärk on kaasata Hispaania elektrifitseerimisse 10 miljardit eurot. Tegemist on suurima tööstusinvesteeringuga Hispaania ajaloos.

 

"Me teame täpselt, kuhu tahame jõuda, ja ma luban teile, et igavust karta ei tasu. Iga turule toodud mudel on meie teekonnal oluline samm,” ütles Wayne Griffiths.

 

CUPRA on ebatraditsiooniline „raamidest väljas“ automark, mis ühendab omavahel emotsioonid, tipptasemel sooritusvõime ja elektri jõu. 2018. aastal autoturule saabunud CUPRA peakontor asub koos võidusõiduautode arenduskeskusega Martorellis (Barcelonas) ning selle müügivõrgustik ulatub üle kogu maailma.

 

2021. aastal jätkas automark menuka CUPRA Formentori eestvedamisel liikumist tõusvas joones, kolmekordistades 80 000 müüdud sõidukiga oma eelmise aasta läbimüüki. CUPRA tõestab, et elektrifitseerimine ja sportlikud sõiduomadused sobivad omavahel ideaalselt kokku ning toob oma perekonda esimese 100% elektriauto CUPRA Bron, millele lisanudub 2022 aastal eriti võimas Born e-Boost-mudel. Müügisalongidesse jõuab ka eksklusiivne eriversioon CUPRA Formentor VZ5, mida valmistatakse vaid piiratud koguses. CUPRA Tavascan, automargi teine täiselektriline mudel, saabub müüki 2024. aastal ning 2025. aastal järgneb sellele margi esimene linnaelektriauto, mis on inspireeritud ideeautost CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA on FC Barcelona ametlik liikumis- ja autopartner, üks üleilmse padeliturniiride sarja World Padel Tour põhisponsoreid ning eSports Club Finetwork KOI ametlik sponsor. Koostöös selliste brändidega nagu Primavera Sound ja De Antonio Yachts on loodud CUPRA elustiili universum. CUPRA Tribe koondab ühte meeskonda automargi saadikud – tipptegijad, kes soovivad muutustele hoogu anda. Selle liikmete hulka kuuluvad mh kuldmedaliga pärjatud olümpiavõitjad Adam Peaty, Melvin Richardson ja Saúl Craviotto, Saksa väravavaht Marc ter Stegen ning Ballon d’Or’i ja FIFA parima mängija auhinna võitnud jalgpallur Alexia Putellas.

Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge