Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Hyundai IONIQ 5 valiti parimaks elektriautoks!

Autoleht EKSTRA sügise erinumbris võtsid autoajakirjanikud Autolehest ja Autogeeniusest luubi alla kõik Eestis saadaval olevad 33 elektriautot ning koostasid tugevate vaidluste ja erimeelsuste saatel edetabeli. 

Sel korral keskenduti rohkem ratsionaalsetele argumentidele. Esikolmikuga oli väga lihtne ning edetabelit asus juhtima IONIQ5. Teine Opel Mokka ning kolmas Porsche Taycan. 

 

1. Hyundai IONIQ 5

 

Hind: 49 990-58 990 eurot
Võimsus: 160-225 kW (217-305 hj)
Aku mahutavus: 73 kWh
Sõiduulatus: 460-481 km

 

Hyundai uus elektriauto tuli, nägi ja võitis. Tavamõõtu luukpära moodi IONIQ 5 on päriselus hiiglaslik: 3-meetrise teljevahega autos jagub laiutamiseks ruumi kõigile. Disainis on valitud ägedalt ulmeline suund rohkete leedtulede ja teravate keredetailidega. Seest on auto avar ja heleda polsterduse korral meenutab Apple’i poodi.

 

Hyundai IONIQ 5 sisevaade

 

IONIQu valikus on hetkel nii taga- kui ka nelikveoline versioon, esimese võimsus on 217 hj ja teisel 305 hj. Sportlikkust IONIQ 5 juurest otsida ei tasu, ka nelikveolise korral. Vedrustus ja rool on pehmed, auto õõtsub ja kogu tunnetus on natuke hägune. Kurvilisele teele kihutama pole selle autoga mõtet minna, eriti kui tagaistmel on reisijad. Tagaiste ei paku eriti külgtuge, see meenutab pigem diivanit.

 

Mõlema versiooni aku mahutavus on 73 kWh ning sellest peaks jaguma 481 km läbimiseks, linnas lausa 686 km. Kui see kõik veel ei veena, siis tõeline trump on IONIQ 5 laadimisvõimekus. Autol on 800 V elektrisüsteem, mis sobiva laadija olemasolul võimaldab akut täita kuni 350 kW võimsusega. Ka see pole veel kõik: IONIQ 5 võimaldab laadida teisi seadmeid (näiteks elektriline tõukeratas või ka teine elektriauto) maksimaalse võimsusega kuni 3,6 kWh, muutes selle tõeliselt mitmekülgseks elektrisõidukiks. Hind on mõistlik, arvestades, mida kõike auto pakub.

 

Hyundai IONIQ 5
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge