Kuidas üks lause artiklis tõi puudust kannatavatele lastele pea 12 000 eurot!

Gaselli Kongress tõi kaasa suure muutuse väikeste laste eludes. Varajase Kaasamise Keskuse juht Liina Lokko kutsus enne kongressi avaldatud artiklis üles eesti ettevõtteid tegema head. „EV 100 – ehk sajale lapsele jalanõud jalga“ üleskutse ei jäänud tähelepanuta.“ 

Lootsime ise kasvõi 10 paari jalanõusid lastele jalga saada – nii suurest koostööst ei osanud ausalt öeldes unistadagi“ mainib Lokko.  Üleskutsele vastas juubeliaastat pidav Topauto, kes soovib sel aastal ühiskonnas kaasa rääkida teemal „Võim on võimalus teha head“.  

 

Varajase Kaasamise Keskus (endine Otepää Rehabilitatsioonikeskus) pakub erinevaid nõustamis- ja sotsiaalteenuseid sadadele Lõuna-Eesti raske ja sügava puudega lastele. Oma töös puutub keskus kokku väga erinevate peredega - paljud pered on võimekad oma last abistama ning neile piisab lapsevanemate juhendamisest, kuid palju on ka peresid, kus lapse erivajadusest tingitud lisakoormus käib vanematel üle jõu. Piirkonnas on sissetulekud sageli väga madalad või on madalad vanema toimetulekuoskused. Seetõttu suudetakse tagada lapsele esmane hoolitsus, kuid rohkemaks raha ei jätku. Päris tihti jõuavad Varajase Kaasamise Keskusesse lapsed, kelle jalanõud ja riided ei vasta lapse vajadustele või ilmastikutingimustele. „Tihtipeale lähevad spetsialistid üle tee asuvasse kaltsukasse, et lastele riided selga leida, sest ei ole südant last samamoodi koju tagasi saata“ ütleb Lokko ja lisab, et suur rõõm on seda teha nüüd koostöös Topauto ja Sportlandiga.

 

Topauto vastas artikli üleskutsele ja kommenteerib, et tähistab sel aastal oma veerandsajandat sünnipäeva eriliselt, sest ettevõte on loonud endale kindla aluse teha head. Nad kutsuvad aasta jooksul üles teisigi ettevõtteid nägema ühiskonnas abivajajaid. Topauto on aastate lõikes toetanud kultuuri ja sporti ning tänavu on aeg teha head. Kampaania „Võim on võimalus teha head“ juhib tähelepanu asjaolule, et edukatel ettevõtetel on võimalus ühiskonna murekohtades kaasa rääkida. Topauto ise ütleb, et nende rattad viivad abi kohale sinna, kuhu riik ei ulatu. Ettevõte on otsustanud Varajase Kaasamise Keskuse abivajajaid toetada terve aasta.

 

Esimesed kümme paari on ostetud – ja siinkohal toonitan, et üks paar ühele lapsele võib tähendada selle lapse jaoks juba elumuutvat kogemust. See toob enesekindluse, tervise ja lootuse paremale tulevikule. Tore on muuta maailma üks jalatsipaar korraga ja meie tänu Topautole on maksimaalne. On suurepärane teada, et  Eestis leidub ettevõtteid, kes vaatavad enda edust kaugemale!“ ütleb Liina Lokko.

 

Üleskutse artiklis:

www.aripaev.ee/uudised/2019/01/04/mary-poppinsi-suda-ja-margus-linnamae-juhtimiskool 

Liina Lokko esinemisest Gaselli Kongressil:
www.aripaev.ee/uudised/2019/02/13/kui-riigist-pole-kasu-tuleb-ise-teha-

 

Liina Lokko on paremalt teine Foto: Liina Lokko erakogu
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge