Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Projekt Cordoba on lõpusirgel - oksjon Ukraina toetuseks

Masinawärk meeskond pani oksjonile oma esimese projektiauto - SEAT Cordoba. Projekt sai alguse Raadio 2 eetris, kus hommikuprogrammis otsisti võimalikult odavat, aga sõitvat autot. Koostöös Topauto ja Shelliga on sõiduk korrastatud ning on tänaseks läbinud üle 10 000 km.

2020. aasta septembris sündis Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuhtidel Masinawärk rubriigis idee leida võimalikult odav auto ja sõita sellega kuni see kestab. Järgnes üleskutse raadiokuulatajatele pakkuda omalt poolt kandidaate.

 

Valituks osutus 2001. aastal valmistatud SEAT Cordoba. Sõiduki pakkus välja Lääne-Virumaa raadiokuulaja Kristjan, kelle vanaisa oli selle auto omanik aastast 2003. Ostuhind oli 300 € ning Masinawärk soetas Cordoba “põrsana kotis” ehk usaldades müüjat, kes ütles, et auto on enam-vähem korras.

 

Auto toimetati treileri peal Topautosse, kus ta alguses ka sõitis, kuid kohe maja ees andis alla pooltelg, misjärel läks sõiduk kontrolli ja remonti.

 

Lisaks Topautole pani projektile õla alla Shell Eesti.

 

Perioodi jooksul on autol vahetatud veermikudetaile, generaator, amordid, on tegeletud mõne väiksema õlilekkega ning tehtud hooldus.

 

Kogu Cordoba projektist on loodud miniseriaal, mille episoodid on nähtavad Masinawärk Facebooki kanalil

  

Autoga osaleti Audru ringrajal toimunud talvisel Mannergute Mõõduvõtul, kus meeskonda kuulus ka lauljatar Grete Paia. Läbi päeva oli meeskond tähelepanu keskpunktis, tehti palju pilte, postitati sotsiaalmeediasse, tehti Facebook live’i. Päeva lõpuks võideti “Kõige stiilsema meeskonna” auhind. Vaata Mannergute Mõõduvõtu videot

 

Oluline roll meediakajastusel oli Raadio2-l, kus läbi hooaja (september kuni mai) arutleti projekti üle, jagati nõuandeid vanema sõiduki hooldamise kohta ja räägiti põhjustest, miks tasub ka vanema autoga ikkagi margiesindust külastada.

 

Igal projektil on algus ja lõpp ning nüüd ongi käes lõpusirge. Osta.ee lehel on avatud oksjon  ning SEAT Cordoba on oksjonile üheks kuuks üles seatud alghinnaga 1 €.

Tänaseks on sõidukile tehtud ka teine hooldus ning oksjoni võitja saab endale värskelt kontrollitud masina, millele tehakse ära ka tehnoülevaatus.


Kui algselt oli plaan annetada oksjoni tulu täies mahus noorte autospordi toetuseks Wulf Autospordi Akadeemiale (www.autospordiakadeemia.ee), siis tulenevalt maailma hetkeolukorrast leppisime kõigi osapooltega kokku, et oksjoni tulust 50% läheb Ukraina toetuseks. Teine 50% läheb endiselt Wulf Autospordi Akadeemiale.

SEAT Cordoba 2001
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge