Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Topauto avas Tartus senisest suurema autosalongi

Topauto avas Tartus oma uuendatud autode müügisalongi, millest saab piirkonna kõige esinduslikuma elektriautode ja mudelivalikuga autokeskus. Ühtlasi andis Topauto avamise käigus koostöö raames Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 meeskonnale üle esimese täiselektrilise väikebussi.

750 m2 paiknev salong asub aadressil Ilmatsalu 28 ning koosneb kolmest avarast müügisaalist, hoolduskeskusest ja teenindusruumidest. Salongi näol on tegemist piirkonna ühe suurima ja esinduslikuma valikuga autosalongiga. Investeeringu suurus oli pool miljonit eurot.

 

Topauto Tartu juhataja Enn Poola peab avakõne

Avakõnet peab Topauto Tartu juhataja Enn Poola

Fotograaf Jane Võsso​

 

"Ilmselt leiab just meilt suurima valiku hübriidautosid ja elektrifitseeritud autosid, lisaks ka bensiini-, diisel- ja gaasiautosid. Topauto Tartu teenindavate automarkide hulka kuuluvad Hyundai, SEAT, CUPRA, Citroën, Suzuki ja Isuzu," selgitas Topauto Tartu juhataja Enn Poola.

 

Samal ajal uue salongi avamisega sõlmisid Topauto ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koostöölepingu ning koostöö raames anti üle esimene täiselektriline Citroën ë-SpaceTourer buss kultuurisündmuste korraldamiseks. Kokku hõlmab koostööleping nelja elektrisõidukit.

 

Topauto Tartu andis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kasutusse Citroën ë-SpaceTourer väikebussi

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sai kätte elektrilise Citroën ë-SpaceToureri

Fotograaf Jane Võsso​

 

“Topautol on Eesti üks esinduslikumaid valikuid erinevaid keskkonnasäästlikke elektrilisi sõidukeid ning nii on loomulik, et ulatame kauaaegse spordi ja kultuuri toetajana abikäe Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 toimekale meeskonnale. Loodame, et vahva elektribuss saab Tartu ja ka muudel Eesti teedel toredaks vaatepildiks, mis tuletab meelde, et Euroopa tippkultuur sünnib just Tartus,” ütles Poola.  

 

Sihtasutus Tartu 2024 juhatuse liikme Kuldar Leisi sõnul on keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks oluline teha transpordi puhul kestlikke valikuid.

 

“Kultuuripealinna esimene ametlik partner on igas mõttes märgiline. Me oleme võtnud üheks oma suurimaks eesmärgiks ellu viia maksimaalselt keskkonnahoidlik programm ning selle saavutamiseks on vaieldamatu võtmekoht transpordil ja logistikal. Alates tänasest läbivad meie produtsendid tuhandeid kultuurikorralduslikke kilomeetreid vaid elektrilistel Citroëni mudelitel,” kommenteeris Leis.

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 meeskond Topauto Tartult saadud Citroën ë-SpaceTourer bussiga

Tartu 2024 meeskond rõõmustab koos linnapea ja Topauto Tartu juhatajaga uue bussi üle

Fotograaf Jane Võsso​

 

Topauto ja kaubamärk Citroën on alates mai 2022 kuni märts 2025 Tartu 2024 ametlik partner. Sel aastal korraldab Tartu 2024 Tartus ja Lõuna-Eestis üle 50 sündmuse. Suuremate sündmuste puhul tagab Topauto külaliste vastuvõtmiseks ja sõidutamiseks elektrilised lisasõidukid.

Linti lõikavad vasakult Citroëni maaletooja Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht Andrus Kuus, Tartu linnapea Urmas Klaas ja Topauto Tartu juhataja Enn Poola. Fotograaf Jane Võsso
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge