Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Täiesti uus Tucson – muutes arusaamu julge disaini ja tehnoloogia kaudu

  • Uus Tucson tähendab Hyundaile Euroopas suurt sammu edasi
  • Uus mudel saabub siinsele autoturule pärast Hyundai linnamaasturite miljonilist müügiedu Euroopas
  • Linnamaasturi kordumatu välisilme on jõuline ja atleetlik
  • Maitsekas interjööris on ühendatud elegantne kujundus ja ergonoomilisus
  • Avar salong tänu hästi läbi mõeldud ruumilahendusele
  • Mugavusvarustus ning meelelahutus- ja sidesüsteemid on kohandatud vastavaks klientide vajadustele
  • Uus navigatsiooniseade koos TomTomi LIVE-teenuste 7-aastase tasuta kasutusõigusega
  • Kõikehõlmav aktiivsete ja passiivsete turvatehnoloogiate pakett
  • Lai valik mootoreid võimsusega alates 115 hj kuni 186 hj
  • Kõik Euroopa turul müüdavad mudelid valmistatakse Euroopas

Hyundai uusim linnamaastur tähendab suurt sammu edasi

"Hyundai Motoril on Euroopas väga kõrged püüdlused. Uhiuus Tucson on julge uus auto ja meie tootemargi saadik, mis viib ellu meie loosungi “Uus mõtlemine, uued võimalused” (New Thinking, New Possibilities). Oma suurepärase disaini ja edumeelsete tehnoloogiatega on uus mudel Hyundai jaoks Euroopas taas kord pikk samm edasi. Ning tervikuna pakub see meie klientidele rohkem, kui nad oskavad oodata," kommenteeris Jochen Sengpiehl, Hyundai Motor Europe’i asepresident turunduse alal.

 

Uus mudel astub linnamaasturite müügiedu jälgedes

Alates Santa Fe lansseerimisest Euroopa autoturul 2001. aastal on Hyundai Motor müünud üle miljoni linnamaasturi (SUV) Euroopas, tugevdades ettevõtte positsiooni selles pidevalt kasvavas turusegmendis. Uus Tucson hakkab Hyundai Euroopa äritegevuses mängima väga tähtsat rolli, kuna C-SUV-segmendi arvele langes ettevõtte 2014. aasta müügitulemusest tervelt 22%.

 

Jõulise ja atleetliku välimusega kordumatu linnamaastur

“Disain väljendab meie edasipürgivat ja kirglikku loomust ning see mõjutab tugevalt meie margi arengut. Uus Tucson on oma hoiakult jõuline ja atleetlik ning seda rõhutavad hoolikalt viimistletud voolujoonelised pinnad, julged proportsioonid, teravad jooned ja – mis kõige tähtsam – meie margi tunnuseks olev uue põlvkonna kuusnurkne esivõre,” selgitas Peter Schreyer, Hyundai Motor Group’i president ja peadisainer.

 

Uuele Tucsonile on antud linnamaasturi musklis proportsioonid ja tahtekindel profiil, samal ajal kui väliskujundus loob mulje väledast ja hoogsast sõidukist.

 

Uue Tucsoni esiotsal domineerib Hyundai tunnuseks olev kuusnurkne iluvõre, mis on ühendatud LED-esituledega, andes autole eksimatult äratuntava identiteedi.  Tiivakujulise välimusega esikaitseraud, kuhu on paigaldatud LED-päevatuled, annab Tucsonile stiilse kordumatu näoilme ning muudab auto visuaalselt laiemaks.

 

Tahapoole nihutatud A-piilar on justkui lahutatud pikast mootorikattest, rõhutades auto voolujoonelist profiili. Veidi tahapoole väljavenitatud kujuga rattakaared aitavad luua hoogsa ja dünaamilise välisilme isegi siis, kui auto seisab paigal. Ilmekas Z-tähe kujuline vorm tagumiste rattakaarte kohal tekitab skulptuurse külgprofiili ja musklis hoiaku. Tagaosa iseloomustab puhas disain koos tagumiste rattakaarte juurest algavate horisontaaljoontega, mida rõhutavad kitsad tagatuled.

 

Maitsekas interjööris on ühendatud elegantsus ja ergonoomilisus

Lisaks uute pehmepinnaliste kvaliteetmaterjalide kasutamisele salongi siseviimistluses on kogu sõitjateruum läbinud põhjalikud ergonoomikakatsed, et tagada igakülgset kasutuslihtsust ning meeldivaid meelelisi elamusi. Keskkonsooli modernset lihtsust toonitab selle horisontaalne ülesehitus ning valikusse kuuluv elegantne veinipunane (Wine Red) nahksisu võimaldab maitseka salongi veelgi kaunimaks muuta.

 

 

 

Väga avar tänu hästi läbi mõeldud ruumilahendusele

Uus Tucson on ehitatud täiesti uuele platvormile, mis tagab linnamaasturile suurepärased sisemõõtmed. Nutikas ruumilahendus tähendab seda, et välis- ja sisemõõtmete suhe on ideaalne ning võimaldab tekitada optimaalseima ruumi nii sõitjatele kui ka nende pagasile. Lisaks mugavale ja avarale salongile on autos olemas tervelt 513-liitrise mahuga pakiruum, kui kõik istmed on püstises tavaasendis.

 

Klientide vajadsutele vastavaks kohandatud mugavusvarustus ning meelelahutus- ja sidesüsteemid

Uudse mugavusvarustuse hulka, mida uus Tucson pakub, kuuluvad ventileeritavad istmesoojendusega esiistmed tavapärasest pikemate istmepatjadega, mis teevad autosõidu mugavamaks ja toetavad paremini istuja keha. Nutikas elektriline tagaluuk (mis avaneb, kui sellele lähenetakse koos võtmepuldiga) ja iseparkimissüsteem (SPAS), mis pargib auto nii sõidusuunaga paralleelsele kui ka risti paiknevale parkimiskohale, lisavad autole igapäevast praktilisust.

 

Uue põlvkonna navigatsioonisüsteem on üle kolme korra kiirem kui eelmine Hyundai sõiduautodes kasutatud versioon ning sellega saab kaasa TomTomi LIVE-teenuste seitsmeaastase tasuta kasutusõiguse.

 

Kõikehõlmav aktiivsete ja passiivsete turvatehnoloogiate pakett

Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt tähendab seda, et uus Tucson on üks kõige paremini varustatud sõiduk omas segmendis, kui jutt käib juhiabi- ja turvavarustusest. Siia kuulub näiteks autonoomne hädapidurdussüsteem, millel on kolm töörežiimi: jalakäijate, linna ja linnadevaheline režiim. Nii väikestel kui ka suurtel kiirustel töötav süsteem rakendab pidurid automaatselt tööle iga kord, kui tuvastab ohtliku kiirusega lähenemise ees olevale inimesele või sõidukile.

 

Lisaks kuulub varustusse sõidureas püsimise abisüsteem, mis parandab ise piisava ajavaruga rooli asendit, et auto ei saaks soovimatult oma sõidureast välja kalduda. Tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem jälgib radari abil 180 kraadi ulatuses piirkonda auto taga ning hoiatab juhti, kui tagurdamisel läheneb autole küljelt mõni sõiduk. Lisaks aitab pimenurga jälgimissüsteem hoida juhti kursis liiklusega auto kõrval, samal ajal kui piirkiiruse teavitusfunktsioon jälgib tee ääres ja kohal asuvaid kiirust piiravaid liiklusmärke ning annab juhile kehtivatest piirangutest märku. Aktiivkapoti süsteem kergitab auto kapotti, et pehmendada esikokkupõrke korral jalakäijale või jalgratturile antavat lööki.

 

Lai valik tõhusaid jõuallikaid

Uus Tucson tuleb saadavale ühe kõige laiema mootorivalikuga omas klassis. Bensiinimootoreid on valikus kaks: 132 hj (1,6-liitrine GDI) ja 175 hj (1,6-liitrine T-GDI), lisaks on saadaval ka kolm diiselmootorit: 115 hj (1,7-liitrine), 136 hj (2,0-liitrine standardvõimsusega versioon) ja 186 hj (2,0-liitrine suurema võimsusega versioon). Uue turbolaaduriga 1,6-liitrise 175 hj T-GDI-mootori paariliseks saab valida uue seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukasti (7DCT) või kuuekäigulise käsikäigukasti.

 

Kõiki mootoreid on täiustatud, et parandada sõiduomadusi ning vähendada kütusekulu ja kahjulikke heitmeid, tagades kõikide jõuallikate vastavuse Euro6 saastenormidele.

 

Iga Euroopas müüdav uus Tucson tehakse valmis Euroopas

Kõik uue Tucsoni mudelid, mis müüakse Euroopa autoturul, plaanib Hyundai Motor valmistada oma Tšehhi tehases, tõendades sellega oma pühendumist siinsele regioonile. Hyundai usaldab oma Euroopa tootmiskvaliteeti ning see tähendab, et iga uus Tucson saab standardina kaasa autotööstuses ühe eesrindlikuma viieaastase läbisõidupiiranguta garantiipaketi.

 

Pärast oma maailmadebüüti 2015. aasta Genfi autonäitusel saabub uus Tucson Euroopa müügisalongidesse 2015. aasta teisel poolel.

 

Esialgsed tehnilised andmed

 

Välismõõtmed (mm)

 

Uus Tucson
Pikkus 4475
Laius* 1850
Kõrgus 1645
Teljevahe 2670
Eesmine ülend 910
Tagumine ülend 895

 

*ilma küljepeegliteta

 

Mootorid ja käigukastid

 

Bensiinimootor Võimsus Käigukast
1,6-liitrine GDI 132 hj 6MT
1,6-liitrine T-GDI 175 hj 6MT / 7DCT
Diiselmootor
1,7-liitrine 115 hj 6MT
2,0-liitrine, standardvõimsusega 136 hj 6MT / 6AT
2,0-liitrine, suurema võimsusega 186 hj 6MT / 6AT
Sulge

Loading ...