est
est rus
Topauto
Topauto »   Topautost »   Uudised

Hyundai IONIQ pakub esmakordselt maailmas valikuvõimalust kolme erineva elektri jõul liikuva versiooni vahel

Täiesti uus Hyundai IONIQ on esimene auto maailmas, mis pakub samast keretüübist nii hübriidmudelit, pistikhübriidi kui ka täiselektrilist versiooni. 

 

See Hyundai Motori innovaatiline uus lähenemine demokratiseerib elektromobiilsust, muutes vähesaastavad ja heitmevabad sõidukid igaühele kättesaadavamaks. Autotootja eesmärgiks on saada elektri jõul liikuvate sõidukite segmendis üheks juhtivaks automargiks Euroopas ning saavutada pistikhübriidide, hübriid- ja elektriautode müügiedetabelis koht esikolmikus. Olles juba pälvinud rohkelt tunnustust oma viieaastase läbisõidupiiranguta garantiipaketi eest, mis on üks eesrindlikumaid kogu autotööstuses, pakub Hyundai Motor nüüd tulevastele IONIQi omanikele veelgi paremaid tingimusi, andes kõrgepingeakule tervelt kaheksa-aastase, 200 000-kilomeetrise garantii.

 

Oma kõikehõlmava standardvarustuse loetelu ja konkurentsivõimelise hinnaga on IONIQ üks parema hinna-kvaliteedi suhtega sõidukeid alternatiivkütusel töötavate autode seas. Tootepere tähtsamate tehniliste saavutuste hulka kuuluvad mudelite IONIQ Hybrid ja IONIQ Plug-in kütusekulu ja CO2-heitmete näitajad (vastavalt vaid 79 g/km ja 32 g/km), mis on oma klassi väikseimad. IONIQ Electric suudab ühe laadimisega läbida 280 km, mis on parim tulemus omas klassis. See tagab suurema paindlikkuse ja meelerahu klientidele, kes otsivad endale heitmevaba ja seejuures ka praktilise sõiduulatusega autot.

 

Pistikhübriid IONIQ Plug-in suudab puhtalt elektri jõul läbida üle 50 km, pakkudes bensiinivaba liikumisvõimalust neile autojuhtidele, kes tavaliselt läbivad vaid lühemaid distantse. Innovatiivne tehnoloogia ja ülitõhus suutlikkus käivad käsikäes sõidunaudingu, mugavuse ja ohutusega, mille arvelt pole tehtud mingeid kompromisse. Elektri jõul liikuv IONIQ on konstrueeritud pakkuma optimaalseimat sõidudünaamikat ja mugavat sõitu. Auto kuuekäiguline topeltsiduriga käigukast (mudelites IONIQ Hybrid ja IONIQ Plug-in) tekitab sportliku meeleolu ja laseb juhil ise käike vahetada, pakkudes samas mugavat ja säästlikku sõitu automaatrežiimil. Valitav SPORT-režiim laseb sõidust veelgi enam rõõmu tunda, tagades põnevamad elamused tänu sportlikumale roolitunnetusele, spetsiaalsetele käigukasti parameetritele ja digitaalse näidikuploki erilistele näitudele. Sõidunaudingut aitavad suurendada ka auto kerge kerestruktuur, mitmikhoobvedrustus taga (mudelitel IONIQ Hybrid ja IONIQ Plug-in) ning intelligentne jõuülekandesüsteem. Edumeelsed turvasüsteemid on tehtud varasemast kättesaadavamaks – autonoomne hädapidurdussüsteem, sõidurajal püsimise abisüsteem, intelligentne kiirushoidik, pimenurga jälgimissüsteem ning mitmed teised juhiabisüsteemid kuuluvad juba põhivarustusse.

 

Uue IONIQi disain loob mitte ainult veetleva silueti, vaid tekitab selle alla ka ruumika salongi ja rohkelt hoiuruumi. Lisaks aitab sihvakas aerodünaamiline kuju saavutada õhutakistuse koefitsendiks kõigest 0,24 Cd, mis on üks oma klassi väiksemaid. Tänu atleetlikule kujundusele, mis rõhutab IONIQi säästlikku ja samas rohkelt sõidurõõmu pakkuvat iseloomu, võitis auto juba ka maineka 2016. aasta Red Doti disainiauhinna.