est
est rus
Topauto
Topauto »   Topautost »   Uudised

Hyundai Frankfurdi autonäitusel: kolm esmaesitlust

Hyundai Motor tutvustab 2017. aasta Frankfurdi automessil (IAA) uhiuute i30 N ja i30 Fastbackiga nooruslikku, Euroopale suunatud sarja. Lisaks on kohal ka uus jõulise iseloomuga linnamaastur KONA.

Need uued mudelid kujutavad värskeimat verstaposti Hyundai Motor teekonnal, et saavutada Euroopas 2021. aastaks juhtiva Aasia autobrändi positsioon. Frankfurdi automessil toimuv avalik esmaesitlus kujutab kolme mudeli jaoks omamoodi kojujõudmist – on ju brändil Euroopas ja Saksamaal peakontor, disaini-, tehnika- ning testimiskeskused ja piirkonda ulatuvate juurtega tegevus mootorispordi alal.

 

i30 N on Hyundai Motori esimene suure jõudlusega auto mootorispordist inspireeritud N-sarjas. Hyundai i30 N liigub edasi 2,0-liitrise turboülelaaduriga mootoriga, millel on kaks väljundvõimsust: standardpaketi mootor tagab 250 hj, samas kui tõhustatud sooritusvõime paketi mootori maksimaalne võimsus on võimendatud 275 hobujõuni. Mõlemad väljundvõimsused tagavad maksimaalse pöördemomendi 353 Nm ning saavutavad maksimumkiiruse 250 km/h. 250 hj versioon saavutab 100 km/h 6,4 sekundiga, 275 hj versioon 6,1 sekundiga.

 

Uus Hyundai i30 N

 

i30 Fastbacki näol siseneb Hyundai Motor kompaktautode turule esmaklassilise, elegantse viieukselise kupeega. Hyundai i30 Fastbacki iseloomustavad tugev hoiak ja sportlikud, pikendatud jooned. Pakkudes aktiivse ohutus- ja juhiabisüsteemi Hyundai SmartSense™ uusimaid funktsioone, on i30 Fastback tehnoloogiliselt sama arenenud nagu i30-sarja teisedki liikmed. i30 Fastbacki jõuülekannete sari koosneb kahest väiksemast turboülelaaduriga bensiinimootorist, mis on toodud üle uue põlvkonna Hyundai i30-st. i30 Fastbackiga muudab Hyundai Motor tippkvaliteediga disaini kättesaadavaks kõigile.

 

Uus Hyundai i30 Fastback

 

Uhiuus Hyundai KONA on tõeline linnamaastur julge ja progressiivse disaini, esmaklassiliste funktsioonide, ühenduvuse ning uusima ohutustehnoloogiaga. Hyundai KONA pakub minimalistlikku, stiilset disaini täis-LED-topelt-esitulede, kahetoonilise katuse ja kümne atraktiivse kerevärvi valikuga. See uus linnamaastur ühendab valikulise tellitava neljarattaveo, 7DCT automaatkäigukasti ja Hyundai uusimad jõuülekanded. Selles väljendub kaasaegse suurlinna klientide elustiil.

 

Uus Hyundai KONA

 

Hyundai i30 N TCR, Hyundai Motorsporti esimene spetsiaalselt rajasõiduks mõeldud projekt, mis köitis rohkelt tähelepanu oma esmaesitlusel hiljuti toimunud ADAC TCRi Saksamaa meistrivõistluste ajal. 2017. aasta Frankfurdi automessil esitletakse i30 N TCRi esimest korda laiemale publikule. 2015. aastal kehtestatud TCRi eeskirjade kohaselt projekteeritud i30 N TCR on mõeldud müügiks klientidele, kes võistlevad üha arvukamates riiklikes ja rahvusvahelistes sarjades, kus reeglite järgi on lubatud TCRi spetsifikatsioonile vastav varustus. i30 N TCR täiendab Hyundai peagi lansseeritavat kõrge sooritusvõimega N-sarja ja selles avalduvad brändi suurepärased insenertehnilised lahendused veelgi.

 

Hyundai i30 N TCR

 

Vastavalt TCRi eeskirjadele töötab i30 N TCR kaheliitrise turboülelaaduriga mootoriga, mis on ühendatud kuuekäigulise käigukasti külge, mida lülitatakse roolirattale paigaldatud labade abil. Auto 100-liitrine kütusepaak on varustatud vastupidava tankimiskomplektiga, mis võimaldab klientidel võistelda nii sprindis kui ka pikamaa-aladel.