Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Telia vahetab oma autopargi välja elektriautode vastu

Telia soetas Topautost Hyundai Kona elektriautod ning muudab oma autopargi lähiaastatel süsinikneutraalseks.

Telia alustas oma autopargi väljavahetamist elektriautode vastu. Sel ja järgmisel aastal võetakse kasutusele 60 elektriautot. See toetab ettevõtte eesmärki saada oma tegevuses 2030. aastaks süsinikneutraalseks.

 

Juulis saabusid Telia autoparki esimesed kaks elektrilist Hyundai Konat Topautost, mis hakkavad paiknema Telia Mustamäe peakontori juures. Elektriautod on mõeldud eeskätt töösõitudeks, kuid ettevõtte töötajatel on võimalus neid ka erakasutusse rentida. Kahele esimesele lisanduvad aasta lõpuks veel 13 autot, mis hakkavad järk-järgult asendama tänast selveautode parki. 2021. aastal tuuakse lisaks veel 45 elektriautot. Sõidukid hakkavad paiknema Telia Tallinna, Tartu ja Pärnu kontorites. 
 

"Sel kevadel korraldasime oma töötajate seas uuringu, millest selgus, et igapäevaselt läbivad meie inimesed kodust tööle ja tagasi liikumisel ligi 45 000 kilomeetrit. See tähendab, et nädalaga sõidavad Telia töötajad 5,6 ringi ümber maailma! Meie autopargi väljavahetamise eesmärgiks on nii Telia keskkonna-jalajälje vähendamine kui ka töötajate ning klientide teadlikkuse kasvatamine elektriautode kasutamise osas. Ma usun, et ettevõtted peaksid just selliseid samme astuma, hoidmaks meie ühist keskkonda,” lausus Telia haldusjuht Mari-Liis Vihul.

Allikas: Telia ja Autoleht

Uued Hyundai Kona elekriautod Telia Tallinna kontori
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge