Elektriautod

 

Mis on täis-elektriauto?

 

Täiselektrilised sõidukid ei kasuta süttivaid kütuseid ning nendega sõitmine on heitmevaba. Siduri ja käigukasti puudumise tõttu on muidu kulukas hooldus odavam ning tänu hetkega saadaolevale pöördemomendile on koha pealt kiirendamine väle. Sujuv suurepärane kiirendus tagab väga dünaamilise ja põneva sõitmise.

 

Meie elektriautod

 

Hyundai KONA Electric
Hyundai KONA Electric
Hind alates 38 490 €
Hyundai IONIQ 5
Hyundai IONIQ 5
Hind alates 46 990 €
Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6
Hind alates 50 990 €
Hyundai IONIQ 5 N
Hyundai IONIQ 5 N
Hind alates 78 990 €
CUPRA Born
CUPRA Born
Hind alates 39 490 €
SsangYong Korando e-Motion
SsangYong Korando e-Motion
Hind alates 30 990 €
SsangYong Torres EVX
SsangYong Torres EVX
Hind alates 39 990 €
Honda e:Ny1
Honda e:Ny1
Hind alates 49 715 €

 

 

Tõeliselt lõbus sõita!

 

Elektriautod on tavaliselt varustatud ühekäigulise reduktorülekandega, ehk käiguvahetus jääb minevikku. Seega on sõitmine sujuv ja vaikne ning reaktsioon on peaaegu silmapilkne. Ning kiirendus üllatavalt nobe.

 

Kuigi elektriautod on kiired ja võimsad, teevad need sõites väga vähe häält. Rehvide kontaktist teega ning auto ümber mühisevast tuulest tekib endiselt müra, kuid puhtalt elektrilisena on sõidukid võrdlemisi vaiksed. Selle tulemuseks on rahulik ja lõõgastav sõidukogemus.

 

Lõppude lõpuks on elektriauto ikkagi auto. Sellega sõitmises pole midagi hirmsat ega keerulist. Kui suudad sõita tavapärase autoga, suudad sõita ka elektriautoga.

 

 

Millised eelised elektriauto omamisega kaasnevad?

 

Elektriautode omanikel on ka mitmeid soodustusi. Näiteks saab tasuta parkida Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kuid selleks tuleb vormistada igas linnas eraldi parkimisluba, mis ei pruugi kehtida kogu linna ulatuses. Lisaks võib elektriautoga sõita ühissõidukite rajal.

 

2021. aastast on kohustuslik hoonetele, kus on üle 10 parkimiskoha, paigaldada ka elektriautode laadimistaristu. See küll praktikas tähendab, et juhtmed on veetud, aga laadija tuleb endal paigaldada.

 

Täpsema info, kuidas vormistada parkimislube ja mis soodustused on elektriautodele, saad oma edasimüüjalt.

 

 

 

Kuidas elektriautot laadida?

 

Koju laadimisjaama paigaldades saad sa seinakontaktist laadimisega võrreldes laadimisaega oluliselt vähendada. Kodune laadimisjaam võib olla seinale paigaldatud (garaažis) või eraldiseisev (väljas). Kui see on liiga keeruline, võid otsida avalikke laadimisjaamu oma kodu lähedusest, nt supermarketite või ühiskondlike hoonete eest. Samuti pakuvad paljud ettevõtted laadimisjaamu oma töötajatele ja klientidele. Reaalajas laadimisteavet näed ka oma sõiduki puuteekraanilt.

 

Milline on elektriauto garantii?

 

Elektriautodel on samasugune kõikehõlmav garantii nagu teistel sõiduautodel – 5 aastat ilma läbisõidupiiranguta (Hyundai), 5 aastat / 100 000 kilomeetrit (CUPRA ja KGM), 3 aastat / 100 000 kilomeetrit (Honda). Ent lisaks sellele antakse auto kõrgepingeakule pikendatud garantii – 8 aastat / 160 000 kilomeetrit (Hyundai, CUPRA ja Honda), 7 aastat / 150 000 kilomeetrit (KGM). Sest see on valmistatud pikka aega hästi vastu pidama.

 

Mis on elektriauto kuluvad osad?

 

Elektriauto vajab regulaarset hooldust. Vahetamist võib vajada salongiõhu filter, pidurivedelik, reduktori õli. Lisaks on ette nähtud auto süsteemide kontroll diagnostikaseadmega. Soovitame hooldused teostada ametlikus margipõhises esinduses, sest elektriauto tehnoloogia on väga spetsiifiline ja vajab margipõhiseid teadmisi. Ebapiisav auto kontroll võib hilisemalt tekitada suuri remondi- või hoolduskulusid.

 

Kui turvaline on elektriauto?

 

Tänu auto põhja alla paigutatud akuplokile asub elektriauto raskuskese erakordselt madalal. See parandab auto manööverdamisvõimet ja liikuvust. Autodel on autonoomne hädapidurdus- ja pimenurga jälgimissüsteem, lisaks veel sõidurajal püsimise abisüsteem. Intelligentne kiirushoidik hoiab lisaks püsikiirusele automaatselt ka ohutut pikivahet sinu ja ees sõitva auto vahel. Ohutuse seisukohalt kõige tähtsamate autokere struktuuride tugevdamiseks on kasutatud kuumstantsimist, kõrgtehnoloogilisi liimaineid jms.

 

Sõltumata sõidukis olevatest juhiabisüsteemidest vastutab juht alati liikluse jälgimise ja sõiduki käsitsemise eest. Erinevad olud nagu teetingimused, teekattemärgistus või ilmastikutingimused võivad juhiabisüsteemide toimimist piirata.

Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge