est
est rus
Topauto

Kodukontor ratastel - Tuulepea, tuuline miljonivaade ja roolisoojendi

Kodukontor ratastel - Tuulepea, tuuline miljonivaade ja roolisoojendi

Kolmas päev ja töönädal on saabumas haripunkti - töö käib mühinal ning Stenly ja Tucson on rallinud Türisalu pankrannikule kodukontorit tegema. Kaval, sest nüüd on kodukontoris miljonivaade täiesti tasuta! Jalgu sirutades paitab mõnus varakevadiselt jäine tuul põski ja päike paistab taas. Elu on taaskord ilus.

Hyundai Tucsoni roolisoojendusHommik on temperatuurilt rohkem talvisem ning end enne sõitu autos sisse seades käpin lõpuks autos absoluutselt kõik nupud läbi ning avastan, et sõber Tucson on mind jälle üllatanud - roolil on ju roolisoojendi! Täiesti geniaalne leiutis meile, põhjamaadesse sündinud külmavarestele. Kutsu mind võhikuks või kivi all elanuks, ent see on siiski minu jaoks taaskord üks 21. sajandi automaailma Heureka.
 

Nagu paljud teavad, olen ma üks paras tuulepea. Pankrannikule saabudes meenus, et hommikune kohv jäi seekord joomata, ent tänases Tallinna liikluses (kui seda üldse võib praegu liikluseks nimetada) kuulen pidevat kolinat auto tagaosas. Seda nii kiirendades kui pidurdades. Härra tuulepea oli eile pagasiruumis istudes Starteri pudeli sinna jätnud.  Nüüd siis on see Starter mulle justkui üks jumalik kingitus olukorras, kus hommikukohv joomata. Päev päästetud ja Stenly saab rahulikult tööd teha.
 

KeHyundai Tucson salonglla kolmeks hakkab miljonivaade liiga harjumuspäraseks muutuma ja suundun Vääna-Jõesuu randa. Ilm paistab siit salomgist taaskord nii soe, et lausa kutsub vette hüppama. Õnneks on mul kodust kaasa võetud ujumispüksid. Kellel ei oleks, aprillikuus? Mõeldud, tehtud - hetk hiljem ongi jooksusamm vee poole ning 1. aprilli puhul üks mõnus soe suplus kirjas. Vesi tõesti polegi nii külm. Meenutab pigem Tai ranna sooja suppi. Soovitan ka teistel järele proovida. See Vääna-Jõesuu vesi pidi sellisena püsima ainult täna, seega kiirustage, kes soovivad juba varem suve nautida.

 

Juba suundungi siit ilusate mändide vahelt tagasi Tallinna poole, et kallis sõber täis tankida ja juba homma ta uuele tiirule viia. Mis võiks olla homne siht? Äkki jätan metsavaatega kontori eilsesse päeva ja üllatan endki veidi teistmoodi sihtpunktiga? Aeg mõtlemiseks. Seniks paneme siinpool ekraani pillid kotti ja plaani paika. Teile soovin ma rohkelt totraid nalju tänase päeva puhul ning kohtume taaskord homme!