est
est rus
Topauto

Kodukontor ratastel - Eesti California ja kloun matkatoolis

Kodukontor ratastel - Eesti California ja kloun matkatoolis

Juba ongi käes neljapäev. Kuidas see nädal nii ruttu otsa hakkab saama? Sõbra Tucsoniga ringi sõites lendab aeg kiiremini kui tavapärases kodukontoris. Samas näeb ikka päris palju. Pluss saab tervislikku värsket õhku ja palju kevadist päikest. Nii palju kui seda sel nädalal üldse on olnud.

Eile lubasin, et valin kodukontoriks vahelduseks metsa ilule midagi "kastist väljapoole", ent koduseinte poole tagasi sõites jäi hinge kripeldama maa, miskulges Türisalust edasi. Kuna kevad on täitsa reaalseks nähtuseks osutumas, siis pakun, et Keila-Joal on väga mõnus peesitada. Seangi tuurid hoopis sinna. Kuna tuul on täna ikka päris tugev, paistavad mööda Türisalu panka kruiisides taamal tantsivad laineharjad ebamaiselt mõnusad. Kogu vaade meenutab miskipärast 2015. aasta sügist, mil sõbraga Californias mööda Vaikse ookeani rannikumaanteed sõitsime. Kõik, kel isu karantiini ajal välismaa maik suhu saada, tehke üks tiir Türisalu pangal!

Tucson peegel
Jõuan omadega ilusti Keila-Joa lossi juurde, kus ühestki inimhingest pole praktiliselt haisugi. Kuna sinna just iga päev ei satu, otsustan veidi ringi vaadata. Leian ühe ägeda peasissepääsuga parkla, kus mõnusalt mõnedele meilidele vastata ning päikese käes lebotades disainitööd pusida. Silma puhates märkan tahavaatepeegli peal midagi kahtlast. Seal põleb mingi kummaline NE-tähekombinatsioon. Niisiis hakkan ajurakke ragistama ja... olemas: sõber kuvab mulle lausa ilmakaart, kuhupoole parasjagu suundun. Väga väike, ent äge lisavidin.

Isekureeritud kodukontori imeline vaade Keila-Joa mõisale hakkab mingil hetkel juba liiga familiaarseks muutuma. Aeg suunduda teisele poole juga. Kraban kaasa ka oma matkatooli, et end mõnusalt joa ees sisse seada ning selle kohina saatel tööd edasi uhada. Mõne minuti pärast kuulen, kuidas üks paarike selja tagant mööda jalutab. Peatan töö ning mõtisklen, et mida nad küll mõelda võivad - on ikka paras kloun oma matkatooli ja arvutiga, end ümbritsevast täiesti välja lõiganud. Issanda loomaaed on vägagi kirju!

Tucson view
Võiksin siin pajatada veelgi, ent säästan teid ja end ka homseks. Lükkan sõbrale Tucsonile püsikiirusehoidja sisse ja vuran tagasi kodu poole, et homme jälle alustada ja selleks korraks ka viimane ekspeditsioon ette võtta. Olge terved ja homseni!