Topauto  »  Topautost  »  Uudised

Inimesed otsivad tunduvalt rohkem soodsamat sõitmisvõimalust

Stabiilselt kõrge kütusehind on pannud inimesi otsima võimalusi, kuidas ühest punktist teise liikuda väiksemate kuludega kui varem ning seetõttu on hüppeliselt kasvanud huvi diisel- ja elektriautode vastu. Samuti kaaluvad inimesed uue auto ostul varasemast enam hübriidsõiduki soetamist.

Topauto müügistatistikast selgub, et jaanuarist kuni tänaseni on klientidele loovutatud 48% rohkem diiselmootoriga autosid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Elektriajamiga sõidukite müük on samal perioodil kasvanud lausa kolm korda.

 

"Inimeste huvi soodsamate liikumisviiside vastu on selgelt tõusnud ning huvitava tendentsina on lisaks elektri jõul sõitvatele autodele hakatud rohkem küsima ka diiselmootoriga autosid. Kuigi diislikütuse hind on bensiiniga tanklas sama, kulub seda üldjuhul vähem," selgitas Topauto müügijuht Janek Eskor. "Neile, kes sõidavad aastas üle 20 000 kilomeetri, on diislikütuse jõul liikuv auto rahaliselt igal juhul ökonoomsem."

 

Eskori sõnul küsitakse diiselmootoriga variante enam ka nende mudelite puhul, mida seni on valdavalt bensiinimootoriga müüdud. 

 

"Näiteks aina rohkem on inimestel huvi diiselmootoriga Hyundai Tucsoni vastu, samuti SEAT Tarraco ja Hyundai Santa Fe vastu. Need on kõik suuremad linnamaasturid, mistõttu on nende kütusekulu ja kilomeetri hind inimestele tähtis," selgitas Eskor.

 

Elektriautode turg on Eskori kinnitusel samuti tõusuteel ning mida aeg edasi, seda rohkem tuleb müügile erinevaid mudeleid, mille vahel inimesed saavad valida. Eelmisel aastal küsiti elektriautodele pakkumisi neli korda vähem kui sel aastal ning müüdud on elektriautosid tänavu kolm korda rohkem.

 

"Kindlasti mõjutab elektriautode müüki aasta autoks tunnistatud Hyundai IONIQ 5 populaarsus, ent näeme, et inimestel on elektri jõul liikuvate sõidukite vastu huvi olenemata mudelist. Eriti populaarsed on elektriautod linnas elavate ja pigem lühikesi otsi sõitvate inimeste seas. Sama on hübriidautodega, sest linnas liiguvad need peamiselt elektri jõul," kommenteeris Eskor.

 

Elektriauto kasuks mängib ostu sooritades seegi, et esimestel aastatel on hoolduskulud võrreldes bensiini- ja diiselmootoritega autodega soodsamad, mis aitab klientidel otseseid kulusid koheselt kokku hoida. Topauto statistika kohaselt on sel aastal tehtud 40% kõigist pakkumistest hübriid-, diisel- ja elektrimootoritega autodele, 60% bensiinimootoriga autodele.

Maailma aasta auto 2022 - Hyundai IONIQ 5
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge